(Rom for mer er visjonen til Bjerkreim kommune).
— Gleder meg
32-åringen kommer fra økonomirådgiverjobb i nabokommunen Lund. Hanne ser fram til å starte i jobben i Bjerkreim. Håpet er å ha henne på plass i kommunehuset på Vikeså 1. juni.
— Rollen som økonomisjef blir nok krevende i starten, og jeg er forberedt på en bratt læringskurve, men med gode støttespillere i Bjerkreim kommune ser jeg for meg at dette går veldig godt. Jeg er utrolig motivert og gleder meg til å ta fatt på oppgaven i begynnelsen av juni, poengterer den nye økonomisjefen.
Siviløkonom
Hun syns det er ekstra kjekt å begynne i en annen Dalanekommune som hun allerede kjenner litt, og gleder seg til å bli enda bedre kjent med.
— Hva er det viktigste du kan hjelpe Bjerkreim kommune med?
— Jeg ønsker å bidra med god fagkunnskap, men gjerne enda viktigere ønsker jeg å bidra til en helhetstenkning i kommunen, der vi spiller hverandre gode, slik at vi sammen kan gi best mulig tjenester for innbyggerne i Bjerkreim, sier hun.
Hanne Hundsnes har vært ansatt i Lund kommune siden 2016. Hun er utdannet siviløkonom fra universitetet i Stavanger. 32-åringen bor i Hovsherad.